wtorek, 27 czerwca 2017

Stolica szmaragdowozielona

Droga do Stolicy była długa i upalna. Konie męczyły się na każdym pagórku i wciąż żądały wody. Szczęście, że królewska karoca była w stanie pomieścić nie tylko kufry ze strojami i gorsetami, ale także okazała się na tyle przestronna, że użyczyła miejsca również naszym dzielnym towarzyszom na stoisku, znanym jako Wunderkammer, oraz ich tajemniczym walizom pełnym magicznej zawartości: metalowych cudeniek, ozdób i biżuterii. W tak doborowym towarzystwie dotarliśmy wreszcie na przedmieścia Warszawy, gdzie czekały na nas otwarte podwoje przybytku Ptak Expo, w którym to odbyć się miały targi pod szyldem Comic Con

Tym razem stoisko przygotowano dla nas prawdziwie królewskie, duże i przestronne, na którym zaraz w ruch poszedł magiczny pył wróżek i dopomógł w mgnieniu oka (przy czym jednostka mgnienia oka na Szmaragdowym Dworze jest równa ok. 5 godzinom zegarowym) zapewnić odpowiednio wysokie stężenie zieleni na stoisku, wypakować gorsety, odziać manekiny. Efekt oceńcie sami!

Na zdjęciu oczywiście Królowa i Król we własnej osobie.

 Po raz pierwszy braliśmy udział w tak długich, bo aż 4-dniowych targach. Do walki ze zmęczeniem wytoczyliśmy ciężkie działa kofeinowe i odnieśliśmy niewątpliwe zwycięstwo (Królowa tylko raz zapadła w drzemkę pod stołem). Nigdy dotąd nie wiązaliśmy gorsetów tylu osobom naraz, więc tutaj również Król znacząco podniósł swoje kwalifikacje i doświadczenie. Przemiłe i często długie rozmowy z Gośćmi naszego stoiska bardzo motywują do dalszej pracy twórczej i kolejnych inspirujących spotkań przy okazji targów! Jednym z takich miłych spotkań były odwiedziny pięknej Damy, która przy okazji poprzednich targów weszła w posiadanie sukni od Szmaragdowej Królowej. Dziękujemy Soni za zostanie na chwilę tak piękną ozdobą naszego stoiska!

Dama w zielonej sukni: Sonia Młynarczyk

Warszawski Comic Con to jednak dla Szmaragdowej Królowej nie tylko targi, ale także okazja do zaprezentowania swojej nowej kolekcji na wybiegu! W piątek bowiem, 2 czerwca, odbył się pokaz Altergroup Poland, promujący polskich twórców mody alternatywnej oraz modelki i modeli alternatywnych. Prawdziwie wyśmienite grono niezwykłych, kreatywnych i inspirujących osób!

Modelki i modele po raz kolejny przenieśli magię Szmaragdowego Dworu na wybieg, a Królowa reagowała zachwytem na to życie tchnięte w jej kreacje, jeszcze do niedawna ponuro zamknięte w odmętach garderoby.


modelki i model (w kolejności): Varla, Piotr Żurek, Soki Spawn, Amber, Daedra, Lady Elbereth, Faith, Minyokka, Revena.
fot. Marcin Pflanz alternation.plfot. Sylwia Bajera
fot. Mateusz Kosowicz spodkopca.pl
fot. Lurker's Photo Corner


Szmaragdowa Królowa kłania się i dziękuje za uwagę! Jak Wam się podoba nowa kolekcja w warszawskiej odsłonie? 

fot. Sylwia Bajera


fot. Marcin Pflanz, alternation.pl
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz